Basın Duyurusu

Yazdır PDF

OCAK 2018

BASIN DUYURUSU

16. ÇEVRE KISA FİLM FESTİVALİ

Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan “Çevre Kısa Film Festivali’ nin 2018 yılında 16.sı gerçekleştirilecektir. Bakırköy Belediyesi, BASAD-Bakırköylü Sanatçılar Derneği, KUDENFOR-Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu ve Çevre Film işbirliği ile yapılan festival kapsamında; film gösterileri, sergiler, söyleşi ve açıkoturumlar ile müzik dinletileri yer alacaktır.

"DENİZ" KONULU KISA FİLM YARIŞMASI

Festival kapsamında düzenlenen ULUSAL ÇEVRE KISA FİLM YARIŞMASI'nın bu yılki konusu "DENİZ" olarak belirlenmiştir.

"Deniz" temasını dolaylı yada doğrudan ele alan ve en çok 20 dakikalık; kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel türlerdeki kısa filmlerin kabul edildiği yarışmanın son katılım tarihi 9 Nisan 2018 dir.

Ön elemesiz gerçekleşecek olan Ulusal Yarışma'nın seçici kurulu; Engin Çağlar (Sinema Oyuncusu), Hilmi Nakipoğlu (Fotoğraf Sanatçısı, eğitimci), Kısmet Deniz Polat (Denizci-Sadun Boro'nun kızı), Mehmet Soyarslan (Yapımcı), Yard. Doç. Dr. Özden Toprak (MKÜ Öğretim üyesi) ve Vural Çavuşoğlu (Yönetmen)'den oluşmaktadır.

En iyi filmin 3.000 TL, ikinci filmin 2.000 TL ve üçüncü filmin 1.000 TL ile ödüllendireceği yarışmada özel ödüller de verilecektir.

Katılan tüm filmler, gösterim programı ve film kataloğunda yer alacaklardır.

Festival, yarışma ve başvuru ile ilgili tüm bilgiler www.cevrefilm.org adresinden edinilebilir.

Saygılarımızla.

Vural Çavuşoğlu

Festival Yönetmeni

 

NİSAN 2018

BASIN DUYURUSU

16. ULUSLARARASI ÇEVRE KISA FİLM FESTİVALİ  HATAY ETKİNLİĞİ

16. sı gerçekleştirilen. Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan “Çevre Kısa Film Festivali’ 2 Mayıs 2018 de Hatay, Mustafa Kemal Üniversitesi'ndeki etkinlikleriyle devam ediyor.

2 Mayıs 2018 günü saat 13:00 de; Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda, Festival Yönetmeni Vural Çavuşoğlu, Oyuncu Aylin Kılıçarslan ve Yönetmen Doğa Can Anafafarta'nın katılacakları "Bir Film Yapımı" konulu açık oturumun ardından film gösterileri gerçekleştirilecek.

Bakırköy Belediyesi, BASAD-Bakırköylü Sanatçılar Derneği, KUDENFOR-Koç Üniversitesi Denizcilik Forumu ve Çevre Film işbirliği ile yapılan festival kapsamında; film gösterileri, sergiler, söyleşi ve açıkoturumlar ile müzik dinletileri yer almaktadır.

"DENİZ" KONULU KISA FİLM YARIŞMASI

Engin Çağlar (Sinema Oyuncusu), Hilmi Nakipoğlu (Fotoğraf Sanatçısı, eğitimci), Kısmet Deniz Polat (Denizci-Sadun Boro'nun kızı), Mehmet Soyarslan (Yapımcı), Yard. Doç. Dr. Özden Toprak (MKÜ Öğretim üyesi) ve Vural Çavuşoğlu (Yönetmen)'den oluştuğu ULUSAL ÇEVRE KISA FİLM YARIŞMASI'nın bu yılki konusu "DENİZ" olarak belirlendi.

Festival ödül töreni 28 Mayıs 2018 saat 19:30 da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Festival ile ilgili tüm bilgiler www.cevrefilm.org adresinden edinilebilir.

Saygılarımızla.

Vural Çavuşoğlu

Festival Yönetmeni

 

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN:

Çevre Film

0532 254 80 32

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

BASAD-Bakırköylü Sanatçılar Derneği-Kültür ve Sanat Konağı, İstanbul Cad. No:38 Bakırköy/İstanbul

www.basad.org.tr

0212 570 45 9516.Çevre Film Broşürü

Anasayfa > ÇEVRE FİLM FESTİVALİ > Basın Duyurusu